Είχε Άγιο

Είδατε κάποιο ατύχημα μοιραστείτε το μαζί μας εδώ...
Απάντηση
athanatos
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 17:36

Είχε Άγιο

Δημοσίευση από athanatos »



Σ’ όλους τους τόπους κι αν γυρνώ μόνον ετούτον αγαπώ !
Οδυσσέας Ελύτης
DELPIERO1981
Δημοσιεύσεις: 397
Εγγραφή: 05 Φεβ 2011, 17:48
Τοποθεσία: ΕΞΟΡΙΣΤΟΣ ΣΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Re: Είχε Άγιο

Δημοσίευση από DELPIERO1981 »

:shock: :shock: :shock:
ΝΑ ΠΛΗΡΏΣΩ ΔΙΌΔΙΑ;... ΤΟ ΆΛΛΟ ΜΕ ΤΟΝ ΤΟΤΌ ΤΟ ΞΈΡΕΙΣ;
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Είχε Άγιο

Δημοσίευση από UltiMo_ »

:astrakia

πιο fake δεν γίνεται
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6662
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Είχε Άγιο

Δημοσίευση από MacPap »

Δεν χρειάστηκε ποτέ άγιο όλο το videακι είναι φτιαχτό! Όπως λέμε montaz αν ήταν φωτογραφία!!! Θυμηθείτε τα videάκια με τα ΟΥΦΟ...
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Είχε Άγιο

Δημοσίευση από erling »

Το βλέπω και το ξαναβλέπω αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί είναι fake.
Στημένο εννοείται;
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6662
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Είχε Άγιο

Δημοσίευση από MacPap »

erling έγραψε:...δεν μπορώ να καταλάβω γιατί είναι fake...
Ε για φαντάσου εμένα να καταλάβαινα τα λάθη στα δομικά στοιχεία μιας οικοδομής απο μια φωτογραφία της οικοδομής... :D Πάντως μην ανησυχείς διότι σε τόσο χαμηλής ποιότητας Video δεν μπορεί να ξεχωρίσεις λεπτομέρειες ακόμα και αν υπάρχουν...

Να τα πάρουμε τα πράγματα από την αρχή και με χρονική συνέχεια. Λίγο CSI δεν κάνει κακό ;)

1) Οταν κάνεις μια λήψη και συμβαίνει κάτι έκτακτο (όπως όταν ακούς να έρχεται ένα αυτοκίνητο) δεν γυρίζεις το κεφάλι μαζί με την κάμερα απλώς κοιτάς προς τα εκεί και η κάμερα δείχνει ότι να είναι.... Εκτός και αν είσαι προετοιμασμένος για κάτι τέτοιο.

2) Μετά από τέτοια πρόσκρουση η μηχανή δεν θα έμενε ουσιαστικά ανέπαφη.

3) Μετά από τέτοια πρόσκρουση τούμπες και διάφορα το τζιπ θα είχε τουλάχιστον "γρατσουνιές" σε παράθυρα και οροφή.

4) Η φωτιά από βενζίνη ανάβει εκεί που υπάρχει βενζίνη... Όχι γύρω από όλο το αυτοκίνητο ενώ το έδαφος είνια στεγνό...

5) Η (έκρηξη ενός αντικειμένου) αν συμβεί δεν είναι σε άλλο επίπεδο βάθους από το ίδιο το αντικείμενο. Οταν δηλαδή το αυτοκίνητο σκάει η έκρηξη είναι μπροστά από το αυτοκίνητο. σε σχέση με τον θεατή.

6) Κανείς δεν τρέχει απομακρυνόμενος από μια έκρηξη, με την Camera στο χέρι και τραβάει ταυτόχρονα πλάνα από το ύψος των ματιών.

7) Και το σημαντικότερο... Τα αυτοκίνητα και οι μηχανές δεν εκρήγνυνται όσο και αν θέλουν να μας κάνουν να πιστέψουμε το αντίθετο όλοι οι παραγωγοί του Hollywood....

Γενικότερα οι τύποι έχουν ακόμα πολλά να μάθουν από visual effects. Δεν αρκεί να ξέρουν να κάνουν follow με την camera...
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Είχε Άγιο

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Επίσης το αυτοκίνητο δεν ακούστηκε και δεν έγινε κάτι ωστε να τραβήξει την προσοχή του εικονολήπτη. ο οποίος δείχνει να σημαδεύει αριστερά πριν ακόμα έρθει το αυτοκίνητο.
Η σύγκρουση τζιπ με μηχανή δεν είναι φυσική αφού απλά παρασέρνει και σπρώχνει την μηχανή αφήνοντάς την ανέπαφη. Λόγω διατήρησης ορμής θα έπρεπε ή να γίνουν μια μάζα ή να την πετάξει 100 μέτρα μακριά.
Η σύγκρουση τζιπ με κολόνα επίσης δεν είναι φυσική αφού το τζιπ θα έπρεπε να διαληθεί και να αγκαλιάσει την κολόνα, ή η κολόνα να σπάσει. Να φύγουν και τα δύο ανέπαφα είναι αδύνατο.
Ο πρωταγωνιστής θα έπρεπε να τσιρίζει σα γυναικούλα και όχι να κοιτάει την κάμερα και να λέει διάφορα.
Και η φωτιά αν και αρκετά ρεαλιστική, της λείπει κάτι, δεν ξέρω. Δείχνει οτι είναι ψεύτικη. Η βενζίνη όταν παίρνει φωτιά ακούγεται ήχος σαν έκρηξη. Δημιουργεί ωστικό κύμα. Αυτή ακούγεται σαν τζάκι με ξύλα :astrakia
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Είχε Άγιο

Δημοσίευση από erling »

Σας συγχαίρω για την παρατηρητικότητά σας..
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
grigoris
Δημοσιεύσεις: 546
Εγγραφή: 23 Αύγ 2011, 19:47

Re: Είχε Άγιο

Δημοσίευση από grigoris »

Όπως και να χει έχει φάση το βιντεάκι.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Η Ελληνική Σημαία είναι σύμβολο ιερό.Έχει τ' ουρανού το χρώμα και στην άκρη το Σταυρό.Την Ελληνική Σημαία, μάνα μου, την αγαπώ.Στον εχθρό δεν την αφήνω, προτιμώ να σκοτωθώ.
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6662
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Είχε Άγιο

Δημοσίευση από MacPap »

erling έγραψε:Σας συγχαίρω για την παρατηρητικότητά σας..
It cpmes with the job...
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ατυχήματα...”